STAROSTLIVOSŤ ​O PREDĹŽENÉ RIASY

STAROSTLIVOSŤ ​O PREDĹŽENÉ RIASY

Starostlivosť o predlžené riasy je sprevádzaná niekoľkými dôležitými pravidlami:
Prvých 24 hodín po aplikácii by sa predĺžené riasy nemali dostať do kontaktu s vodou.
Prvých 48 hodín po aplikácií sa odporúča vyhýbať sa saune, plávaniu, hot joge, soláriu.
Prílišná vlhkosť by mohla narušiť väzbu lepidla.

Ďalšie informácie nájdete v rozklikávacích boxoch nižšie.

OD ČOHO VO VŠEOBECNOSTI ZAVISÍ ŽIVOTNOSŤ PREDĹŽENÝCH RIAS?

 • odbornosti aplikácie/Lash stylistky
 • kvality použitého materiálu
 • do akej miery sa o riasy klientka stará
 • od rastového cyklu rias. Naše prirodzené riasy (rovnako ako ostatné ochlpenie na našom tele) vypadávajú zhruba každých 90 dní vplyvom prirodzeného rastového cyklu a sú nahradzované rastom nových rias. Z tohto dôvodu je doplnenie predĺžených rias nutné pre znovu vyplnenie vypadaných rias. Pravidelné dopĺňanie rias je však voľbou každej klientky.

ODPORÚČANÁ DOBA DOPĹŇANIA RIAS

Pri klasických 3D Lashes (1:1) odporúčame prísť na doplnenie medzi 3 a 4 týždňom od aplikácie.
Pri objemových Volume Lashes odporúčame prísť na doplnenie medzi 4 a 5 týždňom od aplikácie.

DENNÁ STAROSTLIVOSŤ A ČISTENIE PREDĹŽENÝCH RIAS

Riasy je potrebné si umývať denne vlažnou vodou, alebo čistiacou penou na riasy (Lash shampoo), aby ste z nich odstránili všetky nečistoty a maz, ktorý by mohol narušiť spoje lepidla.
Pri umývaní rias vodou si predĺžené riasy chyťte medzi palec a ukazovák a jemne zotrite nečistoty z predĺžených rias. Pri použití čistiacej peny môžete využiť špeciálny čistiaci štetec na riasy. Po dôkladnom očistení si riasy jemne prečešte kefkou od svojej Lash stylistky, čím sa riasy oddelia a nechajte ich voľne uschnúť.

Správnym dodržiavaním zásad a dôkladnou starostlivosťou sa životnosť syntetických rias výrazne predĺži. 

ODLIČOVANIE MAKE-UPU, OČNÝCH LINIEK A TIEŇOV

Očné okolie je vhodné odličovať odličovačom na oči bez obsahu olejov, micelárnou vodou, alebo špeciálnou odličovacou penou určenou na predĺžené riasy (Lash shampoo). 
Namiesto odličovacích vatových tampónov odporúčame použiť navlhčené vatové tyčinky (navlhčením tyčinky predídete zamotaniu vatových vlákien do spojov umelých rias). Jemným pohybom sa usilujte odstrániť všetky nečistoty z očného viečka a veľmi šetrným pohybom aj z predĺžených rias.​

POUŽÍVANIE PLEŤOVÝCH KRÉMOV

Všetky typy krémov – denné, nočné, očné, opaľovacie.. sa odporúča aplikovať v očnom okolí veľmi opatrne.
Snažte sa predísť bezprostrednému kontaktu s predĺženými riasami. Olej obsiahnutý v krémoch može narušiť väzbu lepidla.

POUŽÍVANIE MASKARY

Jednou z hlavných výhod predĺžených rias je, že maskaru/špirálu potrebovať nebudete, pretože Vaše riasy budú vyzerať ako nalíčené. 
Pokiaľ ju však chcete využiť napr.tesne pred Vašim termínom na doplnenie rias, odporúčame používať maskaru vodou rozpustnú. Ideálne je nepoužívať vodeodolné maskary, alebo maskary na báze oleja. Tieto maskary môžu narušiť spojenie väzby lepidla, a to môže zapríčiniť skoršie vypadávanie predĺžených rias.​

ŠPORT, PLÁVANIE, SAUNY, SOLÁRIÁ

Pre predĺžené riasy nie sú prekážkou. Lepidlá, ktorými sa riasy spájajú, sú špeciálne formulované, vode odolné a umožňujú Vám cvičiť, plávať, navštevovať saunu..ako zvyčajne. Avšak žiadna z týchto činností sa neodporúča 24 – 48 hodín po aplikácii.

BEZPEČNOSŤ PRODUKTOV

Všetky produkty, ktoré v N°1 Lash Bar používame spĺňajú prísne európske kritériá o bezpečnosti kozmetických výrobkoch.

SYNTETICKÉ RIASY: v našej ponuke nájdete širokú škálu kvalitných rias rôznych hrúbok, dĺžok a farieb. Vyznačujú sa vysokým leskom, pružnosťou a ľahkosťou, taktiež sú odolné voči tlaku, čo zabraňuje ich deformácii. Nereagujú na slnečné žiarenie, vysoké teploty, nevyrovnajú sa. Materiál – jemné polymérové vlákna.

LEPIDLÁ: Lepidlá, ktoré používame sú špičkou medzi lepidlami na európskom, ruskom a americkom trhu a prechádzajú prísnymi kontrolami kvality. Pri správnej aplikácií zaručujú maximálnu trvanlivosť a pevnosť spojov.

Kvalitu našich lepidiel by sme mohli zhrnúť asi takto: rýchlosť schnutia, trvácna väzba, odolnosť voči vode a znášanlivosť tepelných účinkov.

Kombináciou kvalitných produktov a špičkových schopností našich Lash stylistiek Vám chceme priniesť prvotriednu kozmetickú službu, ktorá podčiarkne krásu a ženskosť každej jednej z nás.

ČASTÁ OTÁZKA: MÔŽE VZNIKNÚŤ ALERGICKÁ REAKCIA PO APLIKÁCII PREDĹŽENIA RIAS?

ALERGIA PO APLIKÁCII VS. PODRÁŽDENIE OČÍ. AKÝ JE V TOM ROZDIEL?​
Aj keď je alergická reakcia po aplikácii skôr neobvyklá, môže sa objaviť. Ide o malé percento klientok, ktoré trpí alergiou na aktívnu zložku lepidla, prípadne na alkohol z pomocných tekutín, tiež výnimočne na leukoplast.
Stane sa, že si klientky pri začervenaní očí myslia, že ide o alergickú reakciu. V 98% prípadov však ide o podráždenie očí z výparov lepidla, ktoré do pár hodín odoznie..

PODRÁŽDENIE OČÍ AKO REAKCIA PO APLIKÁCII:​
Symptómy pri podráždení očí možu byť podobné ako pri alergii, zvyknú však pominúť ihneď ako lepidlo úplne vytvrdne. Zvyčajne sa dostavia už do pár hodín.
Príznaky pri podráždení sú:

 • začervenanie rohovky
 • svrbenie v očnom okolí
 • slzenie očí


Môže sa stať, že reakcia nášho tela na výpary z lepidla je práve podráždenie očí. Tá však zvykne utíchnuť rýchlo a stáva sa slabšou, tým ako plynie čas. Neraz sa podráždenie môže objaviť, keď klientky trpia sezónnymi alergiami, alebo sú ich oči vo všeobecnosti viac citlivé.

ALERGICKÁ REAKCIA SA ZVYKNE SA PREJAVIŤ NASLEDOVNE:​

 • opuchnuté očné viečka
 • výrazné začervenanie rohovky
 • intenzívne svrbenie a pálenie v očnom okolí
 • suchá sliznica, upchatý nos


Tieto symptómy sa zvyknú dostaviť do prvých 48 hodín od aplikácie. Pokým reakcia, ktorá je len podráždením zvykne rýchlo utíchnuť, alergická reakcia sa časom zhoršuje.
Látka, ktorá sa nachádza v lepidlách a môže znamenať pre organizmus záťaž, je stabilizátor kyanoakrylát. Čím viac ho lepidlo obsahuje, tým je dráždivejšie, ale aj trvácnejšie. Ak nemáte citlivé oči, bez problémov zvládnete silné profesionálne lepidlo.

​Alergia sa môže niekedy vyskytnúť aj po opakovanom lepení rias.


Pokiaľ sa naozaj jedná o alergickú reakciu a symptómy neustupujú je potrebné predĺžené riasy čo najskôr odstrániť. Vždy prosím kontaktujte svoju Lash stylistku, ktorá Vám predĺžené riasy profesionálne odstráni. (Poprípade pre skoršie odoznenie alergie užite antihistaminiká.)

POTREBUJETE VIAC INFORMÁCIÍ? KONTAKTUJTE NÁS